1152 - SAVAŞTAN SONRA / MUDBOUND


Yılın en çok ödüllendirilen filmlerinden, 4 dalda Oscar adayı "SAVAŞTAN SONRA / MUDBOUND” izleyiciyi II. Dünya Savaşı’nın hemen sonrasına, Mississippi’de çamurun esir aldığı bir çiftliğe götürüyor. Köleliğin kağıt üstünde sona erdiği, ancak sosyal yaşamdaki adaletsizliğin şiddetle sürdüğü yıllara...


Büyük şehirdeki konforlu hayatlarından, baba yadigarı toprağın bulunduğu kırsala göç etmek zorunda kalan Laura ve kocası Henry, çocuklarını yetiştirirken çiftlik hayatının zorluklarıyla yüzleşir. Nesillerdir çiftlikte çalışan Jackson ailesi ise yeni kazandıkları hakların bilinci ve ilk kez toprak sahibi olmanın heyecanına rağmen, sosyal yaşamlarında ırkçı ön yargılarla boğuşmaya devam eder.


Aynı çiftliği paylaşan bu iki ailenin savaştan birer kahraman olarak dönen iki genç oğlu, memleketlerinde devam eden ırk savaşına esir olmamayı seçerek sıra dışı bir dostluk kurarlar.


Hillary Jordan'ın savaş, aşk, dostluk, ırkçılık ve toprak mücadelesi hakkındaki destansı romanından beyazperdeye uyarlanan Mudbound'un yönetmenliğini Dee Rees üstlenirken, güçlü oyuncu kadrosunda Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige, Garrett Hedlund ve Jason Mitchell yer alıyor. Büyüleyici görüntü yönetmenliğiyle övgü toplayan filmdeki çalışmasıyla Rachel Morrison ise “Oscar adayı olan ilk kadın görüntü yönetmeni” olarak tarihe geçti.

Vizyon Tarihi: 2 Mart 2018 ​ 
Yönetmen: Dee Rees 
Oyuncular: Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige, Garrett Hedlund, Jason Mitchell ​ ​ ​ 
Yapımcı: Sally Jo Effenson, Cassian Elwes, Kim Roth
Senaryo: Dee Rees, Virgil Williams, Hillary Jordan (roman)
Görüntü Yönetmeni: Rachel Morrison ​ ​ 
Kurgu: Mako Kamitsuna ​ ​ ​ 
Müzik: Tamar-kali ​ ​ ​ 
Yapım Yılı: 2017 ​ ​ ​ 
Ülke: A.B.D. ​ ​ ​ 
Süre: 134 dk. ​ ​ ​ 
Dağıtım: Başka Sinema ​ 
İthalat: Fabula Films
Fragmanhttps://www.youtube.com/watch?v=E4YGxfQxw2k
Filmin Afişini ve Diğer Görsellerini İndirmek için: https://www.wearefabula.com/mudbound


0 yorum:

Yorum Gönderme