1198 - YILDIZLAR ASLA ÖLMEZ / FILM STARS DON'T DIE IN LIVERPOOL4 kez Oscar adayı olan Annette Bening ile BAFTA ödüllü Jamie Bell’in övgü alan performanslarıyla konuşulan Yıldızlar Asla Ölmez, efsanevi Hollywood yıldızı Gloria Grahame’ın oyuncu Peter Turner’la yaşadığı dokunaklı ve fırtınalı aşkın gerçek hikayesine odaklanıyor. 


Özel hayatıyla döneme damgasını vuran Oscar ödüllü ünlü aktris Gloria Grahame, İngiltere’de bir tiyatro oyununda çalışırken kendinden genç olan Peter Turner ile tanışır ve kısa sürede birbirlerine aşık olurlar. Peter için bir Hollywood yıldızıyla beraber olmak etkileyicidir; Gloria ise aradığı sıcaklığı Peter’da bulmuştur.İki sevgilinin Los Angeles, New York ve Liverpool arasında mekik dokuduğu bu tutkulu ilişki, Gloria’nın ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla zorlu bir evreye girer. Ancak Gloria, Peter’ın enerjisiyle teselli bularak hayata tutunacaktır. 
Peter Turner’in anılarından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Lucky Number Slevin ve Victor Frankenstein’ın yönetmeni Paul McGuigan oturuyor. Anette Bening ve Jamie Bell’e, Julie Walters, Stephen Graham ve Vanessa Redgrave’in eşlik ettiği; En İyi Kadın Oyuncu, Erkek Oyuncu ve Uyarlama Senaryo dallarında 2018 BAFTA adayı olan "Film Stars Don't Die In Liverpool” Toronto, Telluride, Londra, Rotterdam, Palm Springs gibi önemli festivallerin programında yer aldı.

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2018 ​ 
Yönetmen: Paul McGuigan ​ 
Oyuncular: Annette Bening, Jamie Bell, Julie Walters, Vanessa Redgrave ​ ​ ​ 
Yapımcı: Barbara Broccoli, Colin Vaines;
Senaryo: Matt Greenhalgh, Peter Turner (kitap)  
Görüntü Yönetmeni: Urszula Pontikos ​ 
Kurgu: Nick Emerson ​ ​ ​ 
Müzik: J. Ralph ​ ​ ​ 
Yapım Yılı: 2017 ​ ​ ​ 
Ülke: İngiltere ​ ​ ​ 
Süre: 105 dk. ​ ​ ​ 
Dağıtım: Başka Sinema ​ 
İthalat: Fabula Films 
Fragmanhttps://www.youtube.com/watch?v=4dk5ab1I7sk
Filmin Afişini ve Diğer Görsellerini İndirmek için: https://www.wearefabula.com/filmstars0 yorum:

Yorum Gönder